Zatrzymaj się do kontroli!

  • 05.08.2022, 16:42 (aktualizacja 05.08.2022, 16:52)
  • Źródło: KMP Olsztyn
Zatrzymaj się do kontroli!
Tak samo jak stosujemy się na drodze do sygnałów świetlnych, znaków drogowych, tak również mamy obowiązek do stosowania się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli. Zgodnie z prawem za niedostosowanie się do wydanego wcześniej polecenia przez osobę uprawnioną przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, do zatrzymania pojazdu mechanicznego, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

W czwartek (04.08.2022) patrolując ulice Olsztyna policjanci zauważyli poruszającą się po drodze pojazdem osobowym kobietę, która z posiadanych przez nich informacji nie posiada uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i przystąpili do swoich czynności. Pomimo wydawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych kobieta nie reagowała. Policjanci zrównali się z danym pojazdem i wielokrotnie dawali jej sygnał ręką do tego, aby zatrzymała pojazd. Kobieta widziała te sygnały i kiwała „potakująco” głową, że się zatrzyma. Niestety to co zrobiła później nie było tego odzwierciedleniem. Kierująca zwalniała i przyśpieszała swoją jazdę, po czym nagle skręciła na skrzyżowaniu ze złego pasa ruchu dokonując szeregu kolejnych wykroczeń. Po pewnym czasie policjanci zatrzymali kobietę. Była to 20-latka, która prowadziła pojazd bez uprawnień. Za wszystkie przewinienia oraz brawurową jazdę teraz odpowie przed sądem.

Źródło: KMP Olsztyn

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe