Na festiwal komunikacją

  • 10.08.2022, 14:42
  • Źródło: https://olsztyn.eu
Na festiwal komunikacją
To najbardziej wyczekiwane wydarzenie muzyczne w stolicy Warmii i Mazur. Przy okazji Olsztyn Green Festival zostanie uruchomiona dodatkowa obsługa komunikacyjna miejskimi autobusami.

Nawet dziewięć tys. osób każdego dnia będzie się bawić w najbliższy weekend w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel. Od piątku do niedzieli olsztynianie, ale i mnóstwo gości z całej Polski weźmie udział w najbardziej zielonej imprezie muzycznej naszego kraju.

Rojek, Kult, Fisz Emade Tworzywo, Kamiński, Zawiałow - to tylko część artystów, którzy zaprezentują się na scenie w wyjątkowych okolicznościach jez. Ukiel. Łącznie na dwóch scenach będzie można obejrzeć i usłyszeć 24 wykonawców. Poza tym uczestników czekają spotkania z artystami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny.

W związku z wydarzeniem do i z CRS Ukiel kursować będą dodatkowe autobusy. Zostały zaplanowane trzy dodatkowe kursy linii 307 w kierunku Plaży Miejskiej (w godz. 20:00-21:00 w piątek oraz w godz. 21:00-22:00 w sobotę i niedzielę). Poza tym dziewięć dodatkowych autobusów przegubowych do obsługi dodatkowych kursów linii 107, 113 i 307 po zakończeniu koncertów.

- Na polecenie pracowników Nadzoru Ruchu ZDZiT będą realizowały kursy w kierunku krańców "Jakubowo", "Krasickiego-Wilczyńskiego" oraz "Witosa" - informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. - Odjazdy będą realizowane z pętli "Plaża Miejska" przy ul. Kapitańskiej bez zajazdu na przystanki "Plaża Miejska" i "Zatoka Miła" na ul. Sielskiej. Na każdej z linii przewidziano po trzy dodatkowe kursy w każdym dniu festiwalu. W zależności od potrzeb liczba dodatkowych kursów może być zmieniona.

Autobusy linii 107, 113, 307 oraz linii nocnej N02 będą obsługiwane będą przez autobusy przegubowe. W poszczególne dni festiwalu między 14:00 a 23:00 wszystkie kursy linii 101, 106, 107, 111, 113, 127, 307 realizowane w kierunku krańców "Redykajny", "Gutkowo", "Dajtki" oraz "Plaża Miejska" będą oznakowane na tablicach zewnętrznych komunikatem z dopiskiem "Green Festival".

Olsztyn Green Festival na terenie CRS Ukiel odbędzie się w dniach 12-14 sierpnia.

[Facebook Olsztyn Green Festival]

 

Źródło: https://olsztyn.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe