Japończycy z pomocą Ukrainie

  • 12.08.2022, 22:10
  • Źródło: https://olsztyn.eu
Japończycy z pomocą Ukrainie
Niezwykłą wizytę w Olsztynie i w regionie złożył młody, japoński piłkarz. Cykl wydarzeń, w których bierze udział, organizowany jest przy okazji programu wymiany japońsko-polsko-ukraińskiej, wspieranego przez Ambasadę Japońską w Warszawie.

Wydarzenie zorganizowała jedna z firm, zajmujących się szeroko pojętym marketingiem sportowym, która ma siedzibę w Olsztynie. Jest jednocześnie zaangażowana w pomoc Ukrainie.

Jednym z takich wydarzeń pomocy Ukrainie poprzez wydarzenia sportowe jest zaproszenie japońskiego młodego piłkarza do Polski i jego uczestnictwo w kilku treningach z polskimi i ukraińskimi kolegami. Przy okazji pobytu w stolicy Warmii i Mazur zawodnik spotkał się z Prezydentem Olsztyna.

- Jestem pierwszy raz w Polsce - mówi 15-letni Shuta Ichikawa. - Bardzo mi się tu podoba. Szczególnie urokliwe są krajobrazy i otaczająca Was przestrzeń.

Japoński piłkarz jest podopiecznym Yasuhiro Kato, który przed laty reprezentował barwy Stomilu Olsztyn. Teraz w swojej ojczyźnie, w mieście Gamagori prowadzi swoją akademię piłkarską, w której trenuje 120 młodych zawodników.

- Bardzo dziękuję za tę inicjatywę - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Każdy sposób zwrócenia uwagi na to, co dzieje się w Ukrainie i jakie są tego konsekwencje jest ważny.

Młody Japończyk trenował w Akademii Piłkarskiej Stomilu, wziął także w zajęciach w Dobrym Mieście. W piątek (12 sierpnia) po południu ma wziąć udział w spotkaniu w restauracji japońskiej na Starym Mieście, gdzie mieszkańcom Olsztyna będą pokazywane rytuały parzenia herbaty po japońsku.

Źródło: https://olsztyn.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe