Znów koszenie Łyny

  • 18.08.2022, 22:01
  • Źródło: https://olsztyn.eu
Znów koszenie Łyny
Zbliża się II tura koszenia dna największej olsztyńskiej rzeki. Już w sobotę (20 sierpnia) będą zakładane przetamowania, natomiast same prace rozpoczną się w poniedziałek (22 sierpnia).

Koszenie będzie realizowane na odcinku od miejscowości Bartąg w gminie Stawiguda do samego Olsztyna. Prace będą prowadzone etapami, a pierwszy obejmuje odcinek od ul. Kalinowskiego do ul. Niepodległości w stolicy Warmii i Mazur.

W trakcie koszenia mogą wystąpić utrudnienia - uważni powinni być wędkarze oraz osób płynące kajakami. Na odcinku rzeki objętym koszeniem pracować będzie łódź kosząca, dlatego należy zachować szczególną ostrożność.

W kilku miejscach w poprzek koryta cieku zostaną założone przetamowania w celu zatrzymania i zebrania wykoszonej roślinności spływającej z nurtem. Ostatnia taka instalacja będzie się znajdować na wysokości mostu w ciągu ulicy Niepodległości w Olsztynie.

Niewielkie ilości roślinności mogą dopłynąć na wysokość Starego Miasta. Skoszona roślinność zostanie w miejscu przetamowania wybrana na brzeg i składowana kilka dni w celu odsączenia, a następnie wywiezienia.

Ten etap koszenia dna Łyny ma potrwać około dwóch tygodni.

Źródło: https://olsztyn.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe