Zamieniał kody kreskowe i oszukiwał na wadze - 62 - latek usłyszał zarzut oszustwa

  • 22.09.2022, 22:20
  • Źródło: KMP Olsztyn
Zamieniał kody kreskowe i oszukiwał na wadze - 62 - latek usłyszał zarzut…
Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 62-letniemu mężczyźnie, który podczas zakupów zamieniał naklejki z kodami kreskowymi i oszukiwał na wadze. W wyniku działań policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie 62-latkowi przedstawiono zarzut oszustwa, za który zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pracowali nad ustaleniem sprawcy oszustwa sklepowego. Z otrzymanych informacji wynikało, że w połowie czerwca, nieznany na tamtą chwilę mężczyzna, robiąc zakupy w jednym z centrów handlowych na terenie Olsztyna, zamieniał kody kreskowe wybranych produktów po to, aby zaniżyć ich wartość. Nieuczciwy klient oszukał sklep przy okazji ważenia artykułów sprzedawanych luzem, co skutkowało pomniejszeniem ilości produktów ważonych "luzem" i celowym wskazaniem zaniżonej wartości. Straty poniesione przez sklep podczas jednorazowych zakupów to pieniądze w kwocie ponad 300 złotych.

W wyniku działań policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą udało się ustalić nieuczciwego klienta. Mężczyzna, który podmieniał kody kreskowe i oszukiwał na wadze, jest 62-letni mieszkaniec Olsztyna, przeciwko któremu do sądu skierowany został akt oskarżenia za przestępstwo oszustwa. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe