Nowi profesorowie na UWM

  • 10.04.2019, 15:54 (aktualizacja 10.04.2019, 20:52)
  • mgres
Nowi profesorowie na UWM UWM Nowi profesorowie
Do tego grona dołączyły dwie osoby. Nominacje odebrały od prezydenta RP.

Tytuł profesora nauk weterynaryjnych otrzymała prof. Magdalena Gajęcka, która pracuje na co dzień w Katedrze Prewencji Weterynaryjnej i Higieny Pasz Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.

Studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM ukończyła w 2001 r. (X semestr odbyła na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Complutense w Madrycie – Hiszpanii). W 2006 roku uzyskała stopień naukowy doktora nauk weterynaryjnych na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM, a w 2014 r. stopień doktora habilitowanego nauk weterynaryjnych.

Staże naukowe odbyła m.in. w Universidade de Santiago de Compostela (stypendystka programu Socrates/Erasmus); Universidad Complutense, Madrid, (stypendystka programu Socrates/Erasmus).

Prof. Janusz Połom otrzymał tytuł profesora sztuk filmowych. Pracuje w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki.

Urodził się 16 października 1950 r. w Toruniu. W 1977 r. obronił dyplom na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w PWSFTviT w Łodzi. W 1979 r. uzyskał absolutorium na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej. W 1984 r. wyjechał do Meksyku, aby uczyć na Universidad Autonoma Azcapotzalco i w narodowej szkole filmowej Centro de Capacitación Cinematografica. Do Polski powrócił w 2001 r. W czasie studiów w Szkole Filmowej przystąpił w 1971 r. do działającej tam neoawangardowej grupy Warsztat Formy Filmowej. Z perspektywy historycznej grupa ta uznawana jest za najważniejszą polską grupę neoawangardową w dziedzinie mediów, w latach 70. ubiegłego stulecia.

Był współpracownikiem Studia Małych Form Filmowych SE-MA- FOR w Łodzi. Fotografował również filmy w Wytwórni Filmów Oświatowych. Współpracował z wybitnymi reżyserami filmów dokumentalnych i o sztuce

W 1987 roku został zaangażowany w Université du Quebec w Montréalu.

 

 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe