Policja podsumowała długi weekend 

  • 06.05.2019, 14:56
  • mgres
Policja podsumowała długi weekend 
Kilkaset mandatów nałożyli funkcjonariusze na kierowców kontrolowanych w długi weekend majowy na drogach regionu. Największym grzechem zmotoryzowanych było przekroczenie dozwolonej prędkości.

Działania prowadzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Udział w nich wzięło ponad 530 funkcjonariuszy. Skontrolowali oni 539 pojazdy. 
Mundurowi, za naruszenia przepisów ruchu drogowego nałożyli 262 mandaty karne, w tym 180 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Policjanci sprawdzali również trzeźwość kierowców. 
Dzięki badaniom alkomatem, policjantom udało się wyeliminować z ruchu drogowego 6 amatorów jazdy na tzw. „podwójnym gazie”. 
W czasie trwania policyjnej akcji „majowy weekend” na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 50 zdarzeń drogowych. W większości przypadków były to niegroźne kolizje. – Na drogach naszego regionu w trakcie trwania policyjnych działań nikt nie zginął. Oczywiście, ten wynik nie byłby do osiągnięcia gdyby nie fakt, że kierowcy na terenie naszego miasta i powiatu starali się jeździć zgodnie z przepisami – zaznaczają olsztyńscy policjanci. 
 

mgres

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe