Nowe drogi, deszczówka i lampy

  • 11.05.2019, 11:31 (aktualizacja 11.05.2019, 11:35)
  • red
Nowe drogi, deszczówka i lampy Na tzw. nowym Różnowie zamiast drogi gruntowej mieszkańcy maja do dyspozycji drogę z kostki betonowej o długości 400 metrów
Kieźliny, Różnowo i Słupy – w tych trzech miejscowościach gmina Dywity kończy inwestycje drogowe o łącznej wartości około 3,4 mln zł. Mieszkańcy zyskali nowe ulice z kostki betonowej, kanalizację deszczową, a w Kieźlinach także energooszczędne lampy.  

Inwestycje drogowe rozpoczęte w ubiegłym roku w Kieźlinach, tzw. nowym Różnowie i w Słupach dobiegają końca. 
– Jeszcze w maju mieszkańcy powinni w pełni korzystać z wszystkich inwestycji – mówi wójt Daniel Zadworny. – We wszystkich lokalizacjach zamiast dróg gruntowych powstały drogi z kostki betonowej, które ułatwią poruszanie się mieszkańcom.  
Aż dwie inwestycje zostały zrealizowane w Słupach. W miejscowości zakończyła się już budowa sieci kanalizacji deszczowej o długości ponad 500 metrów wzdłuż drogi powiatowej na odcinku od skrzyżowania do Tamexu do jeziora Wadąg. Koszt tej inwestycji to milion złotych, wykonawcą była firma Wodrol. Na ukończeniu jest też budowa tzw. drogi do Tamexu wraz z odwodnieniem. W miejsce drogi gruntowej, która po opadach zamieniała się w bajoro, powstała odwodniona droga z kostki betonowej. Wykonawcą tej inwestycji o wartości około 600 tysięcy złotych jest firma Witka z Olsztyna. Droga powinna być gotowa jeszcze w maju.
Do 15 maja zakończy się też budowa ulicy przy pętli autobusowej w tzw. nowym Różnowie. Powstała ulica z kostki betonowej o długości około 400 metrów oraz dodatkowo również fragment kanalizacji deszczowej. Do wykonania pozostał jedynie drugi z wjazdów na osiedle. Wykonawcą inwestycji jest firma Budownictwo Nadzory z Zalbek. Koszt inwestycji to kwota ponad 830 tys. zł. 
W Kieźlinach dobiega końca inwestycja drogowa zrealizowana we współpracy z mieszkańcami ul. Edyty Stein, którzy w 2016 roku zawiązali inicjatywę lokalną w sprawie przebudowy około 400-metrowego odcinka swojej ulicy wraz z uzupełnieniem kanalizacji deszczowej i nowymi lampami. Żeby przyspieszyć inwestycję mieszkańcy sami zapłacili za dokumentację techniczną, przekazali na mienie gminne zbudowaną przez siebie wcześniej kanalizację i wodociąg, a także zadeklarowali pracę własną przy realizacji inwestycji. Jeszcze w maju nowa droga z kostki betonowej powinna być gotowa, lampy już stoją. Wykonawcą inwestycji wartej około 930 tysięcy złotych jest firma Hydrol z Olsztyna. Wkład wniesiony przez mieszkańców został wyceniony na 155 tysięcy złotych. 
– Oczywiście zachęcamy innych mieszkańców do korzystania z tego ciekawego instrumentu, jakim jest inicjatywa lokalna – mówi wójt Daniel Zadworny. 
Warto też dodać, że już niedługo zakończy się również budowa ul. Jeżynowej w Dywitach i ulicy za Agro Heleną w kierunku Optyka Tracewicz wraz z łącznikiem do bloków przy ul. Olsztyńskiej. 
 

red

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe