Miasto chce nowego peronu przy Wysokiej Bramie

  • 14.05.2019, 11:56
  • mgres
Miasto chce nowego peronu przy Wysokiej Bramie
Obecnie ostatni przystanek tramwajowy znajduje się przy ul. 11 Listopada. Kończą na nim swoje kursy tramwaje linii nr 1 z Jarot. Po planowanej rozbudowie komunikacji szynowej w Olsztynie, na Stare Miasto będzie jeździła także druga linia nr 5 - z Pieczewa. 

Dwa tramwaje na obecnym przystanku się nie zmieszczą. Dlatego ratusz planuje budowę nowego peronu przy Jedności Słowiańskiej. - Jego brak spowoduje, że ułożenie takiego rozkładu jazdy, by dwie linie sobie nie przeszkadzały i dojeżdżały do Wysokiej Bramy płynnie, bez niepotrzebnych przestojów oraz marnowania czasu byłoby praktycznie niemożliwe. 
Zgodnie z założeniami nowa krańcówka ma powstać w połowie długości pl. Jedności, bliżej zabudowań Informacji Turystycznej. Jednoszynowe torowisko po ostrym zakręcie koło Domu Handlowego Tomek rozdzieli się na dwa tory. Powstaną 35-metrowe perony po obu stronach torowiska, w tym jeden wspólny dla tramwajów i autobusów miejskich. Przez plac nadal przebiegać będzie jednokierunkowa ulica, ale zostanie zwężona do pięciu metrów i odsunięta od Wysokiej Bramy. Koszt tego przedsięwzięcia to około 8 mln zł. Władze Olsztyna wystąpiły właśnie z wnioskiem do unijnych instytucji o przyznanie tych środków. 
 

mgres

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
olsztyn
olsztyn 23.05.2019, 07:43
Obecny przystanek to paranoja bezmyślność i brak dozoru? jak można coś stawiać na styk , a o oznakowaniu już nie wspominając , gdzie ten co to odbierał nich z własnej kasy to poprawia. Partactwo

Pozostałe