Obwodnica Olsztyna przejezdna na całej długości

  • 02.07.2019, 10:14 (aktualizacja 02.07.2019, 10:33)
  • mgres
Obwodnica Olsztyna przejezdna na całej długości UM Olsztyn Obwodnica Olsztyna pomiędzy Bartągiem a Rusią
Trasa omijająca od południa stolicę Warmii i Mazur jest już całkowicie przejezdna. Ostatni fragment został uruchomiony 1 lipca.

- Ta droga to doskonała wiadomość dla Olsztyna i jego mieszkańców - przyznaje prezydent Piotr Grzymowicz. - Dzięki temu ciężki transport, tranzyt nie musi wjeżdżać do miasta. To oznacza poprawę warunków życia w mieście, ograniczenie hałasu, emisji spalin, ruchu na naszych ulicach.

Obwodnica Olsztyna zaczyna się w Kudypach, a kończy w pobliżu Klebarka Małego. Łącznie to ok. 26 km trasy. Jej otwarcie było możliwe po zakończeniu prac nad ostatnim nieprzejezdnym odcinkiem między Tomaszkowem i Bartągiem. - Doczekaliśmy się w końcu tej chwili - mówił dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie, Mirosław Nicewicz. - Komfort i bezpieczeństwo, jakie zyskujemy dzięki obwodnicy nie są do przeliczenia na żadne wartości materialne.

Początek całego procesu prowadzącego do powstania obwodnicy to końcówka lat 90. - To było długie, absorbujące, trudne przedsięwzięcie - mówił podczas otwarcia trasy prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - W międzyczasie nie zabrakło starań o pieniądze na realizację inwestycji. Organizowaliśmy wraz z mieszkańcami specjalne akcje, by dowieść konieczności budowy obwodnicy. Ogromne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do szczęśliwego finału.

Aby system drogowy Olsztyna był dobrze skomunikowany z obwodnicą, samorząd wybudował i przebudował szereg dróg. Powstała ul. Pstrowskiego w nowym przebiegu, zmodernizowano i przedłużono ul. Towarową, modernizację przeszedł także fragment ul. Płoskiego.

Powstanie obwodnicy kosztowało łącznie prawie 1,5 mld złotych. Przy jej budowie pracowało 3,5 tys. osób.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelnik
Czytelnik 03.07.2019, 13:23
Gdzie mogę w internecie zobaczyć dokładną mapę. Słyszałem ż z Pieczewa na nią można wieczać
Tadeusz Iwiński
Tadeusz Iwiński 02.07.2019, 17:53
Szczere gratulacje.Jak mawiali starożytni Rzymianie: "Finis coronat opus" (koniec wieńczy dzieło". A że zabrało to tyle czasu to odrębny wątek.
Kroll
Kroll 02.07.2019, 11:13
Niestety, są też wady. W pobliżu obwodnicy poziom hałasu niesamowicie wzrósł. Np. we wsi Bartąg, z powodu braku ekranów dźwiękoszczelnych, cały czas słychać denerwujący szum.

Pozostałe