Szukają osoby, która miała niszczyć biletomaty

  • 17.07.2019, 15:30 (aktualizacja 18.07.2019, 07:17)
  • mgres
Szukają osoby, która miała niszczyć biletomaty KMP Olsztyn Policja poszukuje tego mężczyznę
Olsztyńscy policjanci ustalają tożsamość mężczyzny, który może mieć związek ze zniszczeniem biletomatów przy ulicy Kościuszki i Limanowskiego

Do zdarzeń doszło w dniach 16 i 22 czerwca 2019 roku w Olsztynie.

Informacje, które mogą się przyczynić do ustalenia danych personalnych mężczyzny można przekazać do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, pod nr tel. 89 522 34 82 lub 601 451 510.

Dewastacja biletomatów to prawdziwa plaga ostatnich miesięcy. Biletomaty to jeden z elementów systemu ITS, który ma usprawnić komunikację publiczną w Olsztynie. Urządzenia cieszą się dużą popularnością, bo można w nich kupić różne rodzaje biletów, także miesięczne.

Stoją one przy głównych przystankach. Niestety, od początku stały się ulubionym celem ataków wandali. – W tym roku uszkodzonych było już dziewięć urządzeń. Doszło do takiej sytuacji, że tylko w jeden weekend zniszczono trzy kolejne biletomaty – mówi Michał Koronowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie.

w jednym, który znajduje się koło filharmonii wandale rozbili szybę na pulpicie, w dwóch kolejnych - przy ul. Limanowskiego oraz na skrzyżowaniu Wyszyńskiego/Pstrowskiego - uszkodzony został czytnik kart.

Wcześniej zniszczone zostały inne biletomaty stacjonarne, głównie znajdujące się wzdłuż linii tramwajowej, w tym na przystankach: Galeria Warmińska, Płoskiego i Witosa. W nich uszkodzone zostały czytniki kart płatniczych. Wszystkie Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu zgłosił do naprawy, przy czym w pierwszej kolejności zostanie usunięta awaria biletomatu przy ul. Witosa.

Koronowski podkreśla, że o skali problemu najlepiej świadczy fakt, że w całym 2018 r. uszkodzonych zostało osiem biletomatów stacjonarnych, podczas gdy w 2019 r. – choć to dopiero połowa roku – aż 12. - Ze zniszczonych w tym roku trzy biletomaty znów działają. Koszty naprawy wyniosły od 4 do 7 tys. zł za jedno urządzenie - informuje Koronowski.

Drogowcy apelują do osób będących świadkami niszczenia, by nie przechodziły obok tego obojętnie. – Jeśli ze względu na własne bezpieczeństwo obawiamy się zwrócić takiej osobie uwagę, zróbmy zdjęcie i prześlijmy je do straży miejskiej lub policji albo zadzwońmy do odpowiednich służb – zachęca Koronowski.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe