Salon „plastyka” oficjalnie otwarty

  • 13.08.2019, 13:55 (aktualizacja 13.08.2019, 15:57)
  • mgres
Salon „plastyka” oficjalnie otwarty UM Olsztyn Salon wystawowy PLS
Państwowe Liceum Plastyczne ostatecznie otworzyło swój salon wystawowy. Pierwszą wystawą są prace wybitnych absolwentów szkoły.

Salon powstał u zbiegu ulic Lanca i Partyzantów. Budowa obiektu rozpoczęła się w poprzednim roku. Prace oficjalnie zakończyły się w połowie czerwca, gdy świętowano 30-lecie powstania „plastyka”. – Dziś możemy otworzyć do drugi raz – stwierdził dyrektor szkoły, Aleksander Kuberski. – Otwieramy się zarówno na mieszkańców, jak i turystów odwiedzających nasze miasto. Obiekt leży w Śródmieściu, można wejść do środka albo zajrzeć przez ogromne przeszklenia.

Jak przyznają przedstawiciele „plastyka”, takie miejsce było bardzo potrzebne. Teraz szkoła zyskała przestrzeń, w której może prezentować prace uczniów, nauczycieli, także organizować okazjonalne wydarzenia. – Pierwszą wystawą są prace 10 wybitnych absolwentów szkoły – mówi dyrektor Kuberski. – Adam Cieślak, Tomasz Poznysz i Bartosz Świątecki. Wszyscy oni wpisują się we współczesną stylistykę sztuk plastycznych i prezentują wysoki poziom artystyczny. Wkrótce zaprezentujemy natomiast prace tegorocznych absolwentów.

W sierpniu wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 12-14. Po rozpoczęciu roku szkolnego godziny otwarcia salonu zostaną wydłużone.

Obiekt ma 300 m2 powierzchni. Kosztował ok. 3,2 mln złotych.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sabina
Sabina 13.08.2019, 16:27
Super! Może jeszcze sklepik z pracami uczniów?

Pozostałe