Rok szkolny rozpoczęty

  • 03.09.2019, 15:32 (aktualizacja 03.09.2019, 16:25)
  • mgres
Rok szkolny rozpoczęty UM Olsztyn Inauguracja roku szkolnego w I LO
Koniec wakacyjnej laby dla tysięcy olsztyńskich uczniów. Po poniedziałkowych uroczystościach, dzieci i młodzież do szkolnych ław wróciły we wtorek 3 września.

 

Najbliższe tygodnie i miesiące to sporo wyzwań związanych ze zdobywaniem wiedzy, staraniem się o jak najlepsze oceny. To także dla wielu poznanie nowych szkół i adaptacja w nowych szkołach wśród nowych koleżanek i kolegów. Miejska inauguracja roku szkolnego odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym. - Ta szkoła zawsze była przedstawiana jako wzór - mówił podczas inauguracji roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcących prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.  - Wszyscy jesteśmy dumni, że możecie się uczyć w takiej placówce. cieszymy się, że szkoła szczyci się wieloma sukcesami.

Ostatnie lata w I LO im. Adama Mickiewicza upłynęły m.in. na staraniach o uruchomienie klas z  międzynarodową maturą.

- Bardzo mi zależy, żeby nie było niezdrowej rywalizacji - mówiła dyrektor szkoły, Jolanta Skrzypczyńska. -  Jesteśmy jedną szkołą, jesteście wspaniałą młodzieżą. Bardzo się cieszę, że przyszliście do naszej placówki.

W szkołach prowadzonych przez miasto Olsztyn uczy się teraz ok. 24,5 tys. osób.

Zimowe ferie olsztyńskich uczniów zaczną się 20 stycznia i potrwają do 2 lutego. Zakończenie tego roku szkolnego zaplanowano na 26 czerwca 2020.

 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe