Zgłoszenia do OBO zamknięte

  • 09.09.2019, 11:05 (aktualizacja 09.09.2019, 12:49)
  • mgres
Zgłoszenia do OBO zamknięte UM Olsztyn OBO
Zakończył się już nabór do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Do ratusza dotarło ponad 170 projektów Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Ogromna większość, ponad 140, dotyczy spraw osiedlowych. Wśród projektów miejskich jest więc pomysł na nowe tereny zielone na Zatorzu i urządzanie łąk kwietnych w mieście. Z kolei na os. Mleczna mieszkańcy marzą o nowym parku, który od lat wpisany jest w miejskie plany, i złożyli projekt urządzenia takiego terenu zielonego. Pojawiła się także inicjatywa rozpoczęcia prac przy nowym rowerowym szlaku komunikacyjnym. Chodzi o tzw. trasę Kołodromu, a konkretnie stworzenie traktu pieszo-rowerowego od przejścia przez ulicę Piłsudskiego do parku Kusocińskiego. Byłby to początek prac przy wymarzonej przez wielu rowerzystów ścieżce obejmującej wiele osiedli. Przewidywany koszt to pół miliona złotych. O pieniądze chcą też powalczyć miłośnicy rolek, rugby, deskorolek czy siatkówki. Chodzi zarówno o nową infrastrukturę, jak i organizowanie imprez. - Zgłoszonych wnioskach już widać, że to będzie ponownie udana edycja OBO - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Nie brakuje oryginalnych, zaskakujących propozycji. Nie mam wątpliwości, że będą dobrze służyć nam wszystkim.

Ostateczną listę projektów poznamy 30 września. Kolejne dwa tygodnie - od 1 do 15 października - to czas na głosowanie. Wyniki zostaną ogłoszone 5 listopada.  W Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim 2020 na realizację zadań zarezerwowano 6,4 mln złotych.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe