System pomoże studentom UWM

  • 09.09.2019, 11:06 (aktualizacja 09.09.2019, 12:49)
  • mgres
System pomoże studentom UWM UWM Strona główna Maturalni.pl
Uczelnia chce ułatwić maturzystom wybór optymalnego dla nich kierunku studiów. Na stronie internetowej uczelni ruszył system rekomendacji Maturalni.

Maturalni to autorski projekt pracowników Biura Informatycznej Obsługi Studiów UWM, przygotowany z myślą o zdających egzamin dojrzałości w 2020 r. System ma dwie ważne funkcje –pierwsza umożliwia maturzyście wygenerowanie gotowej deklaracji maturalnej, z zaznaczonymi do zdawania przedmiotami obowiązkowymi i dodatkowymi. System również sprawdza zgodność wprowadzonych danych z obowiązującymi przepisami. W efekcie maturzysta otrzymuje gotowy dokument, który składa w swej szkole.

Ale to nie wszystko. Maturalni również pomogą niezdecydowanym i niepewnym swych możliwości. Po wybraniu przedmiotów do zdawania na egzaminie dojrzałości oraz podaniu przez kandydata prawdopodobnych ocen, system analizuje te dane i porównuje z danymi studentów i absolwentów UWM. W wyniku symulacji Maturalni zaproponują 8 najodpowiedniejszych do studiowania kierunków oraz określą prawdopodobieństwo ich ukończenia.

Przyszły student może także zweryfikować swoje dane już po zdaniu egzaminów, podając faktycznie uzyskane oceny. Aby podać wyniki, program Maturalni analizuje i korzysta z ponad 40 tys. wpisów w bazie danych.

– Pomysł na taki system rekomendacji narodził się w 2017 r., kiedy UWM jako jedna z 10 polskich uczelni przystąpił do programu analizującego dane dotyczące edukacji w Polsce. Wtedy przeanalizowaliśmy dane naszych studentów i absolwentów i odkryliśmy, że wielu studentów rezygnuje ze studiów po pierwszym roku pomimo zdania sesji. Szukaliśmy powodu takich decyzji i jak temu zaradzić. Postanowiliśmy utworzyć system pomagający młodym ludziom w wyborze, co mogą studiować a przede wszystkim, jakie mają szanse na pomyślne ukończenie wybranego kierunku. – mówi Monika Górecka, kierowniczka Biura Informatycznej Obsługi Studiów UWM.

System ma swą premierę we wrześniu i nie jest to data przypadkowa.- To czas, kiedy przyszli maturzyści muszą złożyć deklaracje wstępne wybranych do egzaminu przedmiotów. Mogą zrobić to za pomocą naszego systemu. Złożenie deklaracji polega w zasadzie na wyklikaniu wybranych z listy przedmiotów oraz podaniu danych osobowych – dodaje Monika Górecka

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe