Stanisław Moniuszko w WBP

  • 04.10.2019, 05:23 (aktualizacja 04.10.2019, 05:24)
  • Mirosław Rogalski
Stanisław Moniuszko w WBP
W sali konferencyjnej Wojewódzkiej Bibliotek Publicznej można zapoznać się z wystawą nawiązującą do trwającego Roku Stanisława Moniuszki.

Została ona zaproponowana przez red. Marka Książka, szefa Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Oddział w Olsztynie, To wystawa fotografii autorstwa Kazimierza Kasprzaka „Śladami ojca opery polskiej”. Są na niej zdjęcia zrobione przez autora na Białorusi, w rodzinnych stronach Moniuszki, w Warszawie i innych miejscach związanych z kompozytorem „Halki”, „Strasznego Dworu” oraz wielu dzieł nacechowanych polskim folklorem i utworami polskich poetów. 
Autor fotografii – Kazimierz Kasprzak(rocznik 1941) z wykształcenia jest technologiem żywności (ukończył mleczarstwo w Kortowie w 1965 roku), przez całe zawodowe życie był dziennikarzem. Jego życiową pasją stały podróże. Odwiedził 70 krajów. Szczyci się tym, że od lutego 2007 roku jest członkiem elitarnego Klubu Siedmiu Kontynentów. Należy zatem do nielicznego grona osób, których nogi stanęły na wszystkich kontynentach. Podczas swych podróży przebył przez wszystkie strefy klimatyczne. Zaowocowało to wieloma publikacjami, również w prasie polonijnej. Przebywał bowiem u rodaków w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Australii iw Kazachstanie. W swoich zbiorach ma setki zdjęć. Obiecał, że chętnie je pokaże w Olsztynie, z którym czuje się związany.  
 

Mirosław Rogalski

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe