Pierwszy kurs komunikacji pod Olsztynem

  • 04.11.2019, 14:36 (aktualizacja 05.11.2019, 09:37)
  • mgres
Pierwszy kurs komunikacji pod Olsztynem Mat. własne Autobusy zakupione przez gminę Stawiguda
Mieszkańcy podolsztyńskiej gminy Stawiguda mogą już odliczać dni do pierwszego kursu komunikacji publicznej.

Po wielu latach starań o uruchomienie transportu publicznego w środę Rada Gminy Stawigudy zatwierdziła wybór przewoźnika. Ten ze swojej strony dostarczy do 4 autobusów. Tabor uzupełnią 3 autobusy zakupione przez samą gminę. – My się dopiero uczymy organizowania transportu publicznego. Nabywamy doświadczenia. Na pewno będziemy wsłuchiwać się w opinie mieszkańcy, m.in. za pomocą skierowanych do nich ankiet – mówi wójt Michał Kontraktowicz. – Będziemy dążyć do optymalizacji rozkładu jazdy, tras i lokalizacji przystanków.

Wszystko jest już jasne. Pierwszy kurs komunikacji gminnej odbędzie się 18 listopada. – Uruchomienie komunikacji publicznej to bardzo ważny krok w rozwoju naszej gminy – podkreśla wójt Kontraktowicz. – Od mieszkańców będzie zależało jej powodzenie, dlatego zachęcam ich do korzystania z niej.

Przy okazji uruchomienia gminnego systemu transportu publicznego władze gminy szykują dla pasażerów niespodziankę. – Pierwszy tydzień korzystania z autobusów będzie za darmo – zapowiada wójt Kontraktowicz.

Przypomnijmy, że bilet normalny ma kosztować 3 zł. Roczny koszt utrzymania systemu komunikacji to wydatek rzędu około 1,5 mln zł. Do dyspozycji będą 4 linie. Pierwsza połączy Stawigudę z olsztyńskim Zaciszem. Po drodze autobus zajedzie do Wymoju, Dorotowa, Tomaszkowa i Bartąga. Drug połączy Ruś – Bartąg – Bartążek – os. Tęczowy Las. Trzecia skomunikuje Stawigudę – przez Pluski – z Rybakami. Czwarta: Stawiguda – Łańsk – Gągławki – Ruś.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Agu
Agu 05.11.2019, 19:06
A rozkład jazdy?
Marta
Marta 05.11.2019, 13:26
Poproszę o informację czy autobus będzie zatrzymywal się w okolicy tęczowego lasu koło MOTO PACZKI by dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do szkoły?

Pozostałe