Funkcjonariusz służby więziennej w areszcie

  • 13.11.2019, 14:27 (aktualizacja 15.11.2019, 09:50)
  • mgres
Funkcjonariusz służby więziennej w areszcie
Zdecydował o tym Sąd Rejonowy w Olsztyie

Sąd Rejonowy w Olsztynie zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące Łukasza R., funkcjonariusza Służby Więzienne. Jest on podejrzany o podżeganie do zabójstwa oraz nadużycie uprawnień.

O areszt wnioskował Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ.  Oba czyny zarzucane podejrzanemu miały zostać popełnione w latach 2017 – 2018 w Olsztynie i Dobrym Mieście.

Sąd przystał na takie rozwiązanie, ponieważ istnieje obawa ukrywania się podejrzanego przed organami ścigania. W ocenie sądu istnieje także realna obawa, że Łukasz R. pozostając na wolności mógłby nakłaniać inne osoby do składania fałszywych zeznań lub wyjaśnień. Ponadto, należy mieć na uwadze, że w wypadku potwierdzenia się zarzutów podejrzanemu grozi surowa kara. Na postanowienie w tej sprawie służy zażalenie.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe