Nowy wydział na UWM

  • 19.11.2019, 11:44 (aktualizacja 19.11.2019, 18:27)
  • mgres
Nowy wydział na UWM
Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie powstanie nowy Wydział Inżynierii Lądowej, Środowiska i Gospodarki Przestrzennej. Zacznie działać od 1 stycznia 2020 roku.

Stworzą go: Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa oraz Wydział Nauk o Środowisku. Dlaczego doszło do takiej fuzji? Zdaniem przedstawicieli UWM, zmiany spowodowane są głównie ze względu na postanowienia Ustawy 2.0 zwanej „Konstytucją dla Nauki” oraz redukcją liczby dyscyplin naukowych. Na nowym wydziale prowadzone będą badania i zajęcia w zakresie trzech dyscyplin: geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, inżynieria lądowa i transport oraz inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka.

Zmiany musi zaakceptować jeszcze Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który zbierze się pod koniec listopada, Nowy wydział zacznie funkcjonować od 1 stycznia 2020 roku.

Pierwsza ocena uczelni w ramach Ustawy 2.0 na nowych zasadach zostanie przeprowadzona w 2021 r. I to od niej będzie zależało, kto zachowa uprawnienia.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe