Niezwykła propozycja MOK-u

  • 20.11.2019, 12:54 (aktualizacja 21.11.2019, 09:04)
  • mgres
Niezwykła propozycja MOK-u MOK Olsztyn Jedna z instalacji MOK-u
Zaskakująca, szokująca, pobudzająca do refleksji - opinie olsztynian o najnowszej akcji Miejskiego Ośrodka Kultury są różne. Przechodzących obok niej obojętnie trudno jednak spotkać.

Jak będzie wyglądać nasze miasto w połowie tego stulecia? Właśnie na tak postawione pytanie próbę odpowiedzi można znaleźć na tablicach ustawionych w różnych miejscach stolicy regionu.

- Taka akcja na ulicach: Olsztyn 2050 - wyjaśnia dyrektor MOK-u, Mariusz Sieniewicz. - Miasto potłuczone, zwichnięte, napuchnięte - społecznie, klimatycznie, cywilizacyjnie. Witajcie w przyszłości.

Tablice z grafikami stanęły m.in. w pobliżu hali Urania, na Starym Mieście, przed Wysoką Bramą, w parkach: Centralnym i Podzamcze. Wizje roztaczane przez twórców nie są - delikatnie ujmując - najbardziej optymistycznymi.

Można dowiedzieć się do czego może doprowadzić obecna działalność człowieka, jeśli nie zmienimy naszych przyzwyczajeń i podejścia do środowiska naturalnego. "Polska stanie się wysypiskiem plastikowych odpadów z Wielkiej Brytanii i innych krajów bogatego Zachodu", "Zmiany klimatu spowodują wzrost parowania wód z mórz i oceanów, co z kolei wpłynie na wilgotność powietrza i związane z nią anomalie", "Do 2050 roku populacja ludzka zwiększy się do blisko 10 miliardów" - to tylko fragmenty części przesłań.

Akcja wpisuje się w jesienny program zaproponowany przez Miejski Ośrodek Kultury. Jego hasło to "Testament z plastiku".

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janusz z Olsztyna
Janusz z Olsztyna 21.11.2019, 10:51
30 lat temu Łyną płynęły ścieki, jezioro Długie było martwe, parki były zarośnięte i ciemne, plaże zaśmiecone i z obsranymi kiblami, ścieżki leśne były z błota a autobusy jeździły rzadko i bez rozkładu .
Dzisiaj rzeka i jeziora są czyste, parki piękne i dla ludzi, plaża czysta i najlepsza w kraju z nowoczesnymi toaletami, ścieżki rowerowe i spacerowe zagospodarowane, komunikacja miejska działa sprawnie.
Pytanie do MOK : Czy nagle nam rozum odbierze i przez następne 30 lat wszystko zepsujemy?
Chyba właśnie zaczęło się od MOK-u.

Pozostałe