Straż miejska usuwa wraki

  • 12.12.2019, 12:38 (aktualizacja 12.12.2019, 20:47)
  • mgres
Straż miejska usuwa wraki Straż miejska
W ostatnim czasie strażnicy usunęli kilka takich starych samochodów.

Porzucone samochody zalegające na olsztyńskich parkingach to prawdziwa plaga. Straż miejska stara się robić z nimi porządki.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, samochody można odholować tylko w określonych przypadkach. Kodeks drogowy pozwala na usunięcie pojazdów lawetą w myśl artykułu 50a. Na koszt gminy można odstawić pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany. W 2019 r. strażnicy doprowadzili do usunięcia 117 wraków przez ich właścicieli oraz wystawili dziesięć dyspozycji usunięcia pojazdów na parking.

Dwa wraki zostały usunięte w ostatnich dniach. - Strażnicy dzielnicowi wystawili dyspozycje usunięcia wraków pojazdów opel corsa oraz opel astra z centrum miasta. Pojazdy były bez tablic rejestracyjnych, od dłuższego czasu nieużytkowane oraz jeden z nich nie był zabezpieczony przed dostępem osób trzecich. W związku z powyższym pojazdy zostały odholowane na parking strzeżony - informują strażnicy miejscy.

Wraki zostały usunięte z parkingu przy ul. Nowowiejskiego.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe