Zmiany na UWM

  • 08.01.2020, 10:41 (aktualizacja 08.01.2020, 16:11)
  • mgres
Zmiany na UWM UWM
Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie powstał nowy Wydział Geoinżynierii a Wydział Nauk o Zdrowiu przekształcił się w Szkołę Zdrowia Publicznego.

Wydział Geoinżynierii UWM w Olsztynie tworzą  dwie dotychczas funkcjonujące samodzielnie jednostki naukowe: Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa oraz Wydział Nauk o Środowisku. Połączenie jest efektem redukcji liczby dyscyplin naukowych. Na nowym wydziale prowadzone będą badania i zajęcia w zakresie trzech dyscyplin: geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, inżynieria lądowa i transport oraz inżynieria środowiska, górnictwo  i energetyka.

początek 2020 roku oznacza również przekształcenie obecnego Wydziału Nauk o Zdrowiu w Szkołę Zdrowia Publicznego. Ta jednostka naukowa posiadała dotąd najniższą z wszystkich wydziałów UWM kategorię naukową C, dlatego wymagała zmian. "Zgodnie z przepisami wprowadzającymi Statut UWM zaproponowano tam strukturę katedralną. Liczymy, że umożliwi to rozwój badań naukowych, tak aby w 2025 roku dyscyplina nauki o zdrowiu mogła zgłosić akces do ewaluacji, uzyskać dobrą ocenę i wrócić do Wydziału" - przekonywał podczas grudniowego posiedzenia Senatu UWM Prorektor ds. kształcenia i studentów prof. Jerzy Przyborowski.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe