Teatr Jaracza z przytupem wchodzi w Nowy Rok

  • 11.01.2020, 14:24 (aktualizacja 11.01.2020, 14:29)
  • red
Teatr Jaracza z przytupem wchodzi w Nowy Rok
Rok 2020 w Teatrze Jaracza planowany jest pod znakiem podwójnego jubileuszu: 95. lat istnienia teatru w Olsztynie oraz 75. lat działalności sceny polskiej w tym mieście.

Te okoliczności będą miały wpływ na przygotowywany repertuar, którego przedsmak mogliśmy już poznać w końcówce 2019 roku, kiedy premierę miały spektakle „Panny z Wilka”, „Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze” czy wieńcząca rok „Dulscy. Tragifarsa kołtuńska”.

W najbliższych dniach na deski Sceny Dużej powróci cieszący się olbrzymim zainteresowaniem widzów spektakl „Panny z Wilka”. 
– Bardzo mi się to przedstawienie podobało, przejścia między teraźniejszością a przeszłością, czyli wspomnieniami bohatera oraz wykorzystanie postaci młodego księdza. Polecam! – taki komentarz znaleźć można na profilu teatru w mediach społecznościowych.
– Piękny spektakl, polecam – taką opinię wyraził inny internauta. 
Jak widać, wielu osobom „Panny z Wilka” przypadły do gustu.
Spektakl według powieści Jarosława Iwaszkiewicza jest opowieścią o konfrontacji z samym sobą i z czasem.
Wiktor Ruben, przepracowany trzydziestosiedmiolatek, z polecenia lekarza bierze urlop i wyjeżdża na wczasy. Odwiedza krainę swojej młodości – raj w którym nie był przez piętnaście lat. Spotyka pięć kobiet, które zapamiętał jako piękne dziewczyny lub jeszcze dzieci… Teraz są żonami i matkami. On samotny. Przeżył wojnę. Okazuje się, że pamiętały go przez te lata. Wspomnienia pierwszych erotycznych fascynacji zaczynają ożywać… Ale jest jeszcze ktoś – nieżyjący już jedyny przyjaciel Wiktora, kleryk Jurek. To z nim główny bohater toczy rozmowy w swoich myślach, próbując połapać się w swoich uczuciach.
Spektakl będzie także naszą podróżą w świat retro – umowna scenografia i kostiumy mają przywołać urok międzywojnia i atmosferę upalnego lata.
W adaptacji oprócz tytułowych „Panien z Wilka” wykorzystano motywy z opowiadań „Sny” i „Ogrody”, a także wiersze Jarosława Iwaszkiewicza.
Teatr zaprasza na „Panny z Wilka” w dniach 9-12 stycznia na godzinę 19. W kasach teatru przy 1 Maja 4 oraz w Galerii Warmińskiej przygotowano specjalne promocje na to przedstawienie.
 

red

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe