Gmina Stawiguda połączy się ścieżką rowerową z Olsztynem

  • 13.01.2020, 14:31 (aktualizacja 13.01.2020, 20:11)
  • mgres
Gmina Stawiguda połączy się ścieżką rowerową z Olsztynem Google Maps
Stanie się tak po wykonaniu ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Bartąskiej prowadzącej z Bartąga do ul. Bukowskiego w Olsztynie.

Ul. Bartąska to bardzo popularna wśród kierowców ulica. Korzystają z niej licznie mieszkańcy Jarot i Zacisza chcąc dojechać m.in. do pracy w Kortowie. Z powodu rozbudowy kolejnych osiedli zwiększa się także ruch pieszych korzystających z chodnika prowadzącego wzdłuż ul. Bartąskiej. Dochodzą do tego rowerzyści, którzy tym środkiem transportu dojeżdżają do pracy, ale także w celach rekreacyjnych do podolsztyńskich miejscowości leżących na terenie Stawigudy. Część z nich korzysta z chodnika, część z jezdni. To niezbyt komfortowa i bezpieczna sytuacja dla wszystkich uczestników ruchu. - Ich bezpieczeństwo na pewno poprawi budowa ścieżki rowerowej prowadzącej wzdłuż ul. Bartąskiej, która docelowo połączy się z ul. Bukowskiego znajdującej się już na terenie Olsztyna, przy której już jest trakt pieszo-rowerowy - mówi wójt gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz. - W ten sposób nasza gmina rowerowo połączy się z Olsztynem z korzyścią dla wszystkich uczestników ruchu w tym rejonie.
Jest już wstępna koncepcja planowanej ścieżki. Teraz zostanie ona zaprojektowana. Na realizację tej inwestycji gmina będzie aplikowała po środki do unijnych funduszy, tak jak z powodzeniem zrobiła to w przypadku innych rowerowych projektów, na które pozyskała łącznie około 6,6 mln zł. - Kontynujemy nasze działania, które okazały się sukcesem - mówi wójt gminy Stawiguda

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lokator
Lokator 13.01.2020, 18:16
Gratuluje, 4 rok a drogi na Jakubowej ni huhu... A podatki placic trzeba. Nigdy jeszcze nie mieszkalem w tak patologicznej gminie, chyba czas na wyprowadzke. Nawet zmiana wojta nic nie dala, zly wybor. Przyjdzie i czas rozliczen.
Golden_Eye
Golden_Eye 13.01.2020, 17:19
I potrzeba było do tego wyciąć ok, 20 zdrowych, stuletnich drzew, podczas gdy obok jest dużo miejsca do zbudowania ścieżki rowerowej! Między drzewami a zabudowaniami jest szeroki pas trawy.Tylko trzeba było pomyśleć. Ale to jest zbyt trudne - myślenie ekologiczne. A tak jest łyso a będzie i śmierdząco, nie ma drzew i CO2 będą wchłaniać przechodnie

Pozostałe