Dywity wspierają rodziców najmłodszych dzieci

  • 17.01.2020, 11:08 (aktualizacja 20.01.2020, 11:17)
  • mgres
Dywity wspierają rodziców najmłodszych dzieci
250 zł miesięcznie na dziecko w wieku od 1 do 3 lat otrzymają rodzice zamieszkujący na terenie gminy Dywity

Radni gminy Dywity uchwalili program  „Bon dla krasnala”. - Chcemy wesprzeć rodziny z maluchami w choć częściowym pokryciu kosztów opieki, czy to przez nianię, opiekunkę, czy niepubliczny żłobek lub niepubliczny klub dziecięcy - mówi wójt gminy Dywity Daniel Zadworny. - To rodzic sam ma zdecydować, na jaką formę opieki przeznaczy bon.
Bon ma wypełnić lukę we wsparciu rodzin z małymi dziećmi, dla których kończą się urlopy rodzicielskie, a których dzieci nie weszły jeszcze w wiek przedszkolny. — Celem jest stworzenie przyjaznych warunków dla rodzin z dziećmi poprzez udział gminy w zapewnieniu środków finansowych w wysokości 250 zł miesięcznie na każde dziecko w wieku od 1 roku do 3 lat, korzystające z usług niepublicznego żłobka, niepublicznego klubu dziecięcego, opiekuna dziennego oraz niani zatrudnionej w ramach umowy uaktywniającej   — czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.
Warunkiem przyznania bonu jest zamieszkiwanie obydwojga rodziców na terenie Gminy Dywity, składanie rocznego zeznania podatkowego ze wskazaniem miejsca zamieszkania w Gminie Dywity, pozostawanie w zatrudnieniu lub świadczenie innej pracy zarobkowej i nie przebywanie na urlopie wychowawczym. Do świadczenia „Bon dla Krasnala” będą uprawnione również osoby nieaktywne zawodowo, które uczą się w systemie dziennym, bądź z powodu długotrwałej choroby czy niepełnosprawności nie są w stanie podjąć zatrudnienia. Bon ma zacząć być wypłacany od 1 marca.

 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe