Pomysł budowy nowego lodowiska

  • 05.02.2020, 11:13 (aktualizacja 06.02.2020, 12:22)
  • mgres
Pomysł budowy nowego lodowiska OSiR Wizualizacja lodowiska
Częściowo zadaszone lodowisko, ma zostać wykonane przy okazji planowanej przebudowy hali Urania w Olsztynie.

Przebudowa hali Urania ma rozpocząć się w tym roku. Obecnie na ukończeniu są starania o uzyskanie zgody na przesunięcie unijnych środków na ten cel. W ten sposób ratusz ma szansę pozyskać 85 proc. dofinansowania do tej inwestycji, czyli około 130 mln zł. Marszałek województwa podjął działania, by w trybie pozakonkursowym uzyskać zgodę Komisji Europejskiej na przesunięcie środków z innych osi, które mogłyby być niewykorzystane. Podjął też starania, żeby projekt przebudowy Uranii, jako o znaczeniu strategicznym dla rozwoju sportu na Warmii i Mazurach, mógł być zrealizowany. - Liczymy, że w lipcu będziemy mieli już dostosowany projekt budowlany, a na przełomie III i IV kwartału będzie można ogłosić przetarg na realizację inwestycji - mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.
Prace budowlane mogłyby rozpocząć się jeszcze pod koniec tego roku. Inwestycja powinna być zakończona i rozliczona do końca 2023 roku. - Przy okazji tej inwestycji powstanie nowe lodowisko - zapowiada Alicja Dzietowiecka, dyrektorka Biura Sportu w olsztyńskim ratuszu. - Obiekt zmieni lokalizację, częściowo zostanie przesunięty. Tym samym zrobi się miejsce hali rozgrzewkowej.
Poza sezonem zimowym lodowisko ma być wykorzystywane jako rolkowisko. Istniejące lodowisko przewidziano do demontażu. Jak wynika z informacji Ośrodka Sportu i Rekreacji, projektuje się zadaszenie lodowiska przykrytego membraną dachową. Zadaszenie lodowiska będą tworzyć żelbetowe ramy z pasami przeszkleń wspartych na konstrukcjach stalowych.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe