Miasto podsumowało czytelnictwo mieszkańców

  • 10.02.2020, 13:31
  • mgres
Miasto podsumowało czytelnictwo mieszkańców Planeta 11
Podsumowanie dotyczy 2019 roku.

Ponad 815 tys. wypożyczeń - taki wynik w 2019 roku zanotowały wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. To o niemal 45 tys. więcej, niż w roku wcześniejszym. Wówczas "licznik" zatrzymał się na ponad 769 tys. - Bardzo cieszy nas wzrost liczby wypożyczeń - przyznaje dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Krzysztof Dąbkowski. - To oznacza, że proponowane działania przynoszą efekt, a mieszkańcy chętniej sięgają po literaturę.
Wśród filii palmę pierwszeństwa dzierży od lat Biblioteka Multimedialna Planeta 11. Jej zbiory olsztynianie wypożyczali ponad 113 tys. razy. W czołówce są też filie nr 9 przy ul. ul. Żołnierskiej 47 (106 tys. wypożyczeń) oraz nr 12 przy ul. Wrocławskiej 2 (103 tys.).
Wśród 25 najczęściej wypożyczanych książek minionego roku są m.in. "Hashtag", "Narodziny gniewu" i "Ostatnie lato". Natomiast trójkę autorów z największą liczbą pozycji wprowadzonych do dwudziestki piątki tworzą: Remigiusz Mróz (siedem książek), Katarzyna Michalak (pięć) oraz Joanna Jax (trzy).
W Miejskiej Bibliotece Publicznej zarejestrowanych jest łącznie niemal 39,8 tys. osób. Mogą korzystać z 14 filii na terenie całego miasta.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Golden_Eye
Golden_Eye 10.02.2020, 17:16
A mnie nie chcą pożyczać, bo w 2003 przetrzymałem książkę o 2 tygodnie i jeszcze nie uiściłem opłaty manipulacyjnej. Są nieustępliwi o 8,50.

Pozostałe