Koronawirus w powiecie

  • 23.03.2020, 11:50 (aktualizacja 23.03.2020, 15:38)
  • mgres
Koronawirus w powiecie Starostwo powiatowe
Z najnowszych danych wynika, że na terenie powiatu są 3 osoby zakażone koronawirusem.

Powiat Olsztyński uaktualnił dane o stanie epidemii (23.03.2020 g. 9). Wynika z nich, że na jego  terenie są 3 osoby zakażone koronawirusem. W kwarantannie przebywa 268 osób.  Najwięcej, bo 50 przebywa na terenie gminy Stawiguda. Są to osoby, u których nie stwierdzono koronawirusa, ale miały styczność z zakażonymi lub podejrzewanymi o zakażenie oraz osoby, które wróciły z zagranicy.  - Od nas zależy, jak będą zmieniały się te liczby. Obowiązują określone przepisy na stan epidemii, których wszyscy musimy przestrzegać. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, by ochronić siebie i innych. Bez paniki, ale ze zdrowym rozsądkiem - apeluje Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda.  Proszę o dbanie o siebie i przestrzeganie przepisów o niewychodzeniu z domu poza koniecznością pracy oraz niezbędnymi wizytami w aptece czy sklepie.

Kwarantanna dotyczy także osób zdrowych i polega na czasowym odizolowaniu osoby, która może być nosicielem choroby zakaźnej, bo narażenie na kontakt z chorym jest bardziej uprawdopodobnione. W zależności od zjadliwości wirusa, stadium rozwoju epidemii czy innych, indywidualnie rozpatrywanych czynników może przybrać formę kwarantanny domowej albo odosobnienia w specjalnie przygotowanych na ten cel ośrodkach. Informację o osobach kwarantannowanych przekazujemy codziennie policji, która kontroluje jej przestrzeganie oraz powiatowym centrom zarządzania kryzysowego, organizującym ewentualną pomoc.

 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Goja
Goja 23.03.2020, 15:20
A co z Olsztynem?

Pozostałe