Koronawirus. Dane z powiatu olsztyńskiego

  • 25.03.2020, 11:44 (aktualizacja 25.03.2020, 13:01)
  • mgres
Koronawirus. Dane z powiatu olsztyńskiego Starostwo powiatowe
Do 5 osób wzrosła liczba mieszkańców powiatu zakażona koronawirusem. Stabilizuje się sprawa z kwarantanną domową.

Starostwo olsztyńskie uaktualnia dane o stanie epidemii każdego dnia.  Z najnowszych opublikowanych 25 marca, wynika z nich, że na jego terenie, ale bez Olsztyna, jest 5 osób zakażonych.
Zaczyna się za to stabilizować sytuacja z osobami przebywającymi z kwarantannie domowej. Obecnie jest ich łącznie 286, ale i to tak o jedną osobę mniej niż 24 marca. Na dodatek o kilka osób spadł ten poziom w podolsztyńskiej gminie Stawiguda. Jej władze apelują do mieszkańców o zdecydowane ograniczenie wzajemnych kontaktów, czytanie oficjalnych informacji, stosowanie się do zaleceń. - Ale przede wszystkim apelujemy o zdrowy rozsądek. Sprawa pandemii dotyczy wszystkich i wszyscy powinniśmy zachowywać się odpowiedzialnie, bo tylko dzięki współpracy możemy ograniczyć jej skutki i zasięg - podkreśla Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda.

Przypominamy, że wszystkie osoby, na które został nałożony obowiązek kwarantanny prosimy o odpowiedzialność i pozostanie w domach. Jednocześnie przypominamy, że są to osoby zdrowe, ale powinny pozostać w izolacji - apelują powiatowe służby sanitarne.
Od 25 marca obowiązują zaostrzone warunki przemieszczania się i zgromadzeń. Do obowiązujących ograniczeń dochodzą (w skrócie):
* zakaz wychodzenia z domów (wyjątek: do pracy, sklepu, apteki, z psem, w celu pomocy seniorom)
* zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób, a w przypadku uroczystości religijnych powyżej 5 osób
* możliwa liczba pasażerów w środkach komunikacji publ. - na co drugim miejscu siedzącym.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe