Koronawirus. Nowe zakażenia w Olsztynie

  • 05.05.2020, 10:50 (aktualizacja 06.05.2020, 11:38)
  • mgres
Koronawirus. Nowe zakażenia w Olsztynie
Poniedziałek i wtorek (4 i 5 maja) przyniósł informacje o kolejnych przypadkach zakażenia mieszkańców Olsztyna koronawirusem

W poniedziałek wojewódzkie służby sanitarne odnotowały dwa przypadki ze stolicy regionu. Zakażeniu uległo dwóch mężczyzn z Olsztyna, jeden młody, drugi starszy.
Niestety we wtorek odnotowano kolejne przypadki. - Mamy 4 nowe zakażenia. To chłopiec z Olsztyna, młody mężczyzna z Olsztyna, młoda kobieta z Olsztyna oraz kobieta w średnim wieku z terenu powiatu olsztyńskiego. Wszyscy transmisja lokalna. Przebywają w izolacji domowej - informuje Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego.
Natomiast powiatowe służby sanitarne podały dane dotyczące liczby osób przebywających w kwarantannie domowej. Obecnie jest 216 takich przypadków, co oznacza, że sytuacja od kilku dni jest stabilna. W poniedziałek było 211 takich osób, a warto przypomnieć, że w najgorszych dniach było to nawet blisko 470 osób.
Najwięcej w powiecie domowej izolacji odnotowano na terenie gminy i miasta Biskupiec: 34, dalej gmina i miasto Olsztynek: 30 i gmina i miasto Barczewo: 29. Stabilnie sytuacja od dłuższego czasu wygląda w gminie Stawiguda (20 przypadków), w której jeszcze niedawno takich osób było kilkakrotnie więcej.

mgres

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ala
ala 09.05.2020, 08:41
Martwi mnie a czasem nawet złości fakt, że w sklepach i na ulicach (mimo zaleceń i nakazu) chodzą ludzie BEZ MASECZEK i nie są to sporadyczne wyjątki ale nagminne.
Od dnia poluzowania obostrzeń widać gołym okiem że w sklepach nikt już nie sprawdza czy odpowiednia ilość klientów wchodzi do sklepu i czy mają MASECZKI I REKAWICZKI!
Od tego czasu jest jak dawniej czyli spore już kolejki w sklepach do kasy i bez nawet metrowego odstępu a na ulicach mowy nie ma o odstępach, a do tego rowerzyści na chodnikach śmigają jednośladami dysząc i bez maseczek! Szkoda że policja nie egzekwuje tych nakazów i że już nie jeździ po ulicach miasta jak przed 6.V z komunikatami bo widać bez tego nie ma szans na odpowiedzialne zachowania ludzi. Życzę wszystkim zdrowia i o ile mogę prosić mieszkańców naszego pęknego miasta PROSZĘ ZAKŁADAJMY MASECZKI, ZACHOWUJMY ODLEGŁOŚCI ...itd

Pozostałe