Prof. Jerzy Przyborowski – nowym rektorem UWM

  • 15.06.2020, 09:44 (aktualizacja 15.06.2020, 13:42)
  • mgres
Prof. Jerzy Przyborowski – nowym rektorem UWM
Nowym rektorem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na kadencję 2020-24 został dr hab. Jerzy Przyborowski, prof. UWM, dotychczasowy prorektor UWM ds. kształcenia i studentów. Urząd obejmie 1 września.

Wybory rektora UWM odbyły się 10 czerwca. Był to termin przełożony z 28 kwietnia z powodu pandemii COVID 19. O stanowisko rektora ubiegało się 2 kandydatów - dr hab. Jarosław Dobkowski, prof. UWM, dziekan Wydziału Prawa i Administracji UWM oraz dr hab. Jerzy Przyborowski, prof. UWM, dotychczasowy prorektor UWM ds. kształcenia i studentów. Wybory były bezpośrednie i odbywały się w Centrum Konferencyjnym przy zachowaniu wymaganych zasad bezpieczeństwa. Rektora wybiera kolegium elektorskie liczące 115 osób. Obecnych było 107 osób. Na prof. Dobkowskiego głos oddało 15 elektorów, a na prof. Przyborowskiego - 90. Jeden głos oddano nieważny, a 1 był wstrzymujący się.

- Ten wynik to dla mnie wielkie zobowiązanie. Oddajecie państwo w moje ręce to, co dla nas wszystkich jest najważniejsze – nasz Uniwersytet. Zrobię wszystko, żeby państwa zaufania nie zawieść. Przed nami jedna z najważniejszych rzeczy – ewaluacja naukowa w 2022 r. Od niej będzie zależeć przyszłość naszej uczelni. Mamy jeszcze czas zdynamizować nasze działania, aby zająć dobre miejsce wśród najlepszych polskich uniwersytetów. Patrzę w przyszłość z pokorą i radością. Czeka nas bardzo dużo wyzwań. Chcę wprowadzić system zarządzania uczelnią oparty na partycypacji. Wynik wyborczy pozwala mi wierzyć, że są chętni, aby w tym uczestniczyć - oświadczył rektor-elekt.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe