Nowa atrakcja na Jarotach

  • 30.06.2020, 12:57 (aktualizacja 30.06.2020, 18:20)
  • mgres
Nowa atrakcja na Jarotach
Przy ul. Herdera powstanie skatepark.

Inwestycja ta to jeden ze zwycięskich projektów Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Jego pomysłodawcy twierdzą, że Jaroty, jako największe osiedle mieszkaniowe Olsztyna nie posiada praktycznie żadnej otwartej, ogólnodostępnej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej dla młodzieży w wieku szkolnym. - Korzystanie z „orlików” jest w dużej mierze ograniczone z uwagi na rezerwacje poczynione przez szkółki piłkarskie wyłączając je poniekąd z zasady ogólnodostępności - zaznaczają. - Jedyna oferta odnosi się do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w postaci podwórkowych placów zabaw oraz osób dorosłych mających do dyspozycji dużą ilość siłowni „pod chmurką”.
W tej sytuacji, młodzież szkolna większość czasu spędza w miejscach przypadkowych, gdzie nie może liczyć na bezpieczeństwo lub w domach, co jeszcze bardziej ogranicza ich kulturę fizyczną. - Kolejnym, niezaprzeczalnym argumentem potwierdzającym potrzebę budowy skateparku na Jarotach jest obłożenie skateparku w Parku Kusocińskiego, który w pogodne dni jest zatłoczony przez kilkadziesiąt młodych osób, co tylko potwierdza potężne zapotrzebowanie na tego typu obiekty - uzasadniają swój projekt jego pomysłodawcy.
Ratusz ogłosił właśnie przetarg na wykonanie tego skateparku. Zostanie zlokalizowany przy Szkole Podstawowej nr 34 przy ul. Herdera. Na posadzce betonowej będą zainstalowane elementy skateparku w postaci minirampy „halfpipe", rampy najazdowej „quarterpipe”, rampy najazdowej „bank” przeszkody „fun box” oraz rurek i skrzyni. Oferty na wykonanie skateparku przyjmowane są do 26 czerwca. Zamawiający wyznacza wymagany termin wykonania zamówienia: 3 miesiące od dnia podpisania umowy.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe