Zgoda na nowy kierunek na UWM

  • 30.06.2020, 13:00 (aktualizacja 30.06.2020, 18:20)
  • mgres
Zgoda na nowy kierunek na UWM
W roku akademickim 2020/2021 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie będzie można studiować psychologię.

Psychologia od wielu lat jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów na polskich uczelniach. O jedno miejsce zabiega zazwyczaj kilkoro kandydatów. Tę koniunkturę postanowił wykorzystać również Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.
Zapotrzebowanie na psychologów z różnymi specjalnościami jest duże. Po drugie, każdy dobry uniwersytet ma psychologię, a po trzecie, UWM ma dobrą kadrę na Wydziale Nauk Społecznych. Kierunek znalazł się w ofercie kształcenia uczelni a pozytywną opinię w tej sprawie wydały właśnie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polska Komisja Akredytacyjna. Kształcenie psychologów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie rozpocznie się już w październiku. Internetowa rejestracja kandydatów już wystartowała i  potrwa do 13 sierpnia.- To będzie jedna z bardziej unikalnych psychologii. Od samego początku konstruowaliśmy program respektując standardy jakości Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Psychologicznych.Nam bardzo zależy na tym, żeby w trakcie tych studiów przygotować naszych studentów do praktycznych zadań zawodowych - stwierdziła prof. Krzywosz-Rynkiewicz, kierownik Katedry Psychologii Rozwoju i Edukacji na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe