Idźcie na wybory! Finasnowa nagroda dla najlepszego osiedla

  • 06.07.2020, 10:01 (aktualizacja 07.07.2020, 14:58)
  • mgres
Idźcie na wybory! Finasnowa nagroda dla najlepszego osiedla UM Olsztyn
W kolejną niedzielę (12 lipca) odbędzie się druga tura wyborów Prezydenta RP. Olsztyńskie osiedle, które wykaże się najwyższą frekwencją może liczyć na nagrodę.

Głosowanie jest jednym z najważniejszych, obywatelskich przywilejów. Tłumny udział w tym wydarzeniu sprawia, że staje się ono prawdziwym świętem demokracji. Dlatego zachęcamy, by olsztynianie jak najliczniej stawili się przy wyborczych urnach.

- Wybory są kwintesencją demokracji a frekwencja wyborcza miarą świadomości i zaangażowania obywateli w procesy demokratyczne - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Kierując się tym przesłaniem zapraszam do udziału we współzawodnictwie osiedli olsztyńskich, którego celem jest jak najliczniejsze uczestnictwo obywateli w II turze wyborów prezydenckich.

Podstawą oceny będzie frekwencja w danym osiedlu Olsztyna. Pod uwagę będą brane wszystkie komisje wyborcze w jego granicach określonych w statucie miasta. Osiedle z najwyższą frekwencją - będzie liczona w procentach, jako liczba osób głosujących w stosunku do liczby osób uprawnionych - zdobędzie 50 tys. złotych. Kwota zostanie przekazana do dyspozycji Rady Osiedla.

Aby odnaleźć lokal, w którym możemy głosować 12 lipca, wystarczy skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki. Należy podać numer PESEL albo nazwę ulicy i nr domu. W odpowiedzi uzyskamy adres lokalu wyborczego. Jeżeli po wpisaniu numeru PESEL nie pojawi żadna informacja, prawdopodobnie dana osoba nie jest wpisana do spisów wyborców miasta Olsztyna.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polka
Polka 06.07.2020, 11:31
Miara świadomości jest fakt glosowania na kandydata ,ktory jest najblizej naszych pogladow,ktory za swoj kraj oddalby zycie .Swiadomoscia nie jest podążanie za nie swoim stadem.Co do demokracji to nie jestem zwolenniczka wladzy ludzi

Pozostałe