Mieszkańcy poszli na wybory i dostaną wóz strażacki

  • 06.07.2020, 10:04 (aktualizacja 07.07.2020, 14:58)
  • mgres
Mieszkańcy poszli na wybory i dostaną wóz strażacki
- Mobilizacja naszych mieszkańców w wyborach pokazała, że jesteśmy coraz bardziej wspólnotą - mówi Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda. W nagrodę za wysoką frekwencję wyborczą gmina otrzyma nowy wóz strażacki.

Akcja pod nazwą "Bitwa o wozy" skierowana była dla gmin do 20 tys. mieszkańców. W swoim założeniu miała zachęcić do wybrania się na wybory.  MSWiA obiecało wozy strażackie jednostkom OSP dla gmin z 16 województw, czyli tych, gdzie odnotowano największą frekwencję w wyborach prezydenckich.
Na Warmii i Mazurach najlepiej pod tym względem wypadła gmina Stawiguda, bo do urn poszło 72,4 proc. uprawnionych mieszkańców (wygrał Rafał Trzaskowski, na którego oddano 44,76 proc. głosów. Andrzej Duda dostał dwa razy mniej głosów 22,45 proc., niewiele mniej głosów zdobył Szymon Hołownia z 19,28 proc. poparcia.
- W Warszawie uruczoście odebrałem  promesę potwierdzającą zakup wozu strażackiego - mówi Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda.
Władze gminy już wiedzą, gdzie trafi wóz. Cała sprawa pokazała bardzo ważną rzecz. - Idąc gremialnie do wyborów nasi mieszkańcy pokazali, że chcieli wspólnie zrobić coś dla gminy. Wybory polityczne są ich indywidualną sprawą, ale sprawy gminy ich połączyły - mówi wójt Michał Kontraktowicz. - Nasi mieszkańcy stanowią bardzo dużą różnorodność. Wielu z nich, to mieszkańcy Olsztyna, którzy u nas się osiedlili lub osiedlają. Ta integracja nie jest prosta. Staramy się to zmieniać, i to powoli zaczyna przynosić efekty, czego mówi wójt Kontraktowicz.
Wóz strażacki trafi do jednostki OSP w Bartągu. - Nawet nie zakładaliśmy, że coś takiego może nas spotkać. Otrzymaliśmy prezent na przysłowiowej tacy - mówi zadowolony Edward Szarnowski, naczelnik OSP w Bartągu. - Nowy wóz zastąpi ten pochodzący z 1991 r. Na pewno będzie odpowiednio wykorzystywany.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe