Policja wypowiada wojnę skuterom wodnym

  • 10.07.2020, 13:02 (aktualizacja 14.07.2020, 16:10)
  • mgres
Policja wypowiada wojnę skuterom wodnym
Na Jeziorze Krzywym policja ustawiła boje, które mają zapobiec łamaniu przepisów zakazujących pływania przy brzegu.

Olsztyńscy wodniacy podczas pełnienia służby na wodzie czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich osób spędzających czas nad wodą. Zarówno tych wypoczywających na plaży, opalających się, jak i tych wypoczywających aktywnie na akwenach i korzystających ze sprzętów wodnych.
Zagęszczenie osób powoduje, że dochodzi do łamania nie tylko niektórych dobrych obyczajów, ale także przepisów wyraźnie określonych w prawie. Jednym z takich często popełnianych wykroczeń jest łamanie zakazu podpływania do brzegu na odległość mniejszą niż 100 metrów przez sterników łodzi motorowych.

Szczegóły tego zakazu określone są w Rozporządzeniu Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i mówią o tym, że „na terenie województwa warmińsko-mazurskiego wprowadza się zakaz pływania statkiem o napędzie mechanicznym, na wodach śródlądowych nie uznanych za żaglowce, w odległości mniejszej niż 100 metrów od granic kąpielisk zorganizowanych i prowizorycznych, przystani, portów, wypożyczalni sprzętu pływającego, plaż oraz ośrodków rekreacyjno-wypoczynkowych”.
Olsztyńscy wodniacy na podstawie doświadczeń z lat ubiegłych oraz w reakcji na sygnały od mieszkańców, jakie do nich w tej sprawie docierały, postanowili z własnej inicjatywy odznaczyć strefę 100 metrów od brzegu specjalnymi bojami.

Specjalna strefa jest teraz doskonale widoczna nawet z plaży, a osoby aktywnie korzystające ze sprzętów pływających nie będą miały wątpliwości co do miejsca, w którym mogą bezpiecznie i zgodnie z przepisami pływać. Wątpliwości nie będą mieli również policjanci, którzy wobec osób łamiących ten zakaz nie będą mieli pobłażania. Osoby, które popełnią takie wykroczenie, będą musiały się liczyć z tych, że mogą zostać ukarane mandatem karnym w wysokości od 20 do 500 zł lub może zostać wobec nich skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe