Więcej miejsc w Aquasferze

  • 30.07.2020, 09:48
  • mgres
Więcej miejsc w Aquasferze
Kolejne zmiany dotyczące możliwości korzystania z największej olsztyńskiej pływalni. Od środy (29 lipca) może z niej korzystać znacznie więcej osób.

Koronawirusowe obostrzenia stają się coraz mniej restrykcyjne. Tak jest także w przypadku miejskich obiektów sportowo-rekreacyjnych. Złagodzenie przepisów dotyczy chętnie odwiedzanego przez mieszkańców i gości naszego miasta WCRS Aquasfera.

Dotychczas - od momentu wznowienia działalności - w pływalni na raz mogło przebywać 150 osób. Teraz to ponad dwa razy tyle, bowiem z basenu może już korzystać 370 chętnych.

- Dodatkowo zostało zniesione ograniczenie związane z liczbą pływających po jednym torze - informuje kierownik obiektu, Tomasz Dunalski. - Wcześniej były to maksymalnie cztery osoby.

Nadal obowiązują jednak zasady dotyczące m.in. zasłaniania ust i twarzy oraz dwumetrowy dystans społeczny. Do obiektu należy wejść w maseczce, którą można zdjąć dopiero w przebieralni. Po wejściu i przed wyjściem z Aquasfery należy zdezynfekować ręce.

W tej chwili nie ma jeszcze możliwości korzystania z saun.

Wróciły jednak różne formy aqua animacji. To ćwiczenia, które dzięki wyporności wody nie są męczące, nie obciążają kręgosłupa oraz stawów. W ich trakcie spala się 500-700 kcal, czyli dwa razy więcej niż podczas tradycyjnego aerobiku w sali. Opór wody sprawia iż minuta ćwiczeń w wodzie równa jest pięciu minutom zwykłych ćwiczeń w sali.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe