Potrącenie na placu Bema w Olsztynie

  • 31.07.2020, 10:57
  • mgres
Potrącenie na placu Bema w Olsztynie
Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Taką samą ostrożność powinien zachować pieszy przechodzący przez jezdnię. Niestety nie wszyscy o tym pamiętają.

 

Do zdarzenia doszło na placu Bema w Olsztynie w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. Pracujący na miejscu kolizji drogowej policjanci, ustalili, że sprawcą potrącenia jest 67-letni kierowca osobowego volvo, który zbliżając się do przejścia dla pieszych nie zachował szczególnej ostrożności i doprowadził do potrącenia kobiety.

Na miejsce zdarzenia poza patrolem policji przyjechała również karetka pogotowia, którą to 57-letnia poszkodowana została przewieziona do olsztyńskiego szpitala. Na szczęście po badaniach lekarskich okazało się, że nie odniosła ona poważnych obrażeń – tym razem skończyło się na ogólnych potłuczeniach.

Badanie stanu trzeźwości policyjnym alkomatem nie wykazało obecności zarówno w organizmie kierowcy jak i osoby pieszej. Policjanci za spowodowanie zagrożenia i rażące naruszenie przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali 67-latkowi prawo jazdy. Wkrótce sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Sprawcy potrącenia pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych grozi wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

To zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. I choć w tym konkretnym zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał, to publikujemy nagranie ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na drodze może skończyć się tragicznie. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych zarówno do kierowców, jak i do pieszych

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe