Nominacja na stanowisko dyrektora MOK

  • 25.09.2020, 15:40
  • mgres
Nominacja na stanowisko dyrektora MOK
Mariusz Sieniewicz pozostanie na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Właśnie otrzymał nominację na kolejnych 5 lat.

Tym samym od 1 października rozpocznie się druga kadencja Mariusza Sieniewicza w roli dyrektora jednej z najważniejszych olsztyńskich instytucji kultury.

- Dziękuje za  trzy lata pracy w sferze rozwoju naszej instytucji kultury i współpracy z mieszkańcami i różnymi środowiskami. - tymi słowami prezydent Olsztyna wręczył Mariuszowi Sieniewiczowi nominację na kolejnych 5 lat. - Wniósł Pan wiele dobrego do naszej kultury. Wcześniej mieszkańcy doceniali Olsztyńskie Lato Artystyczne, ale dziś możemy się też chlubić wieloma innymi, nowymi inicjatywami i za to dziękuje.

Zanim jednak prezydent Olsztyna zdecydował o ponownym powierzeniu stanowiska Mariuszowi Sieniewiczowi zasięgnął opinii dwunastu organizacji pozarządowych z Olsztyna działających w sferze kultury.

- Wszystkie zgodnie wypowiedziały się bardzo pozytywnie na temat funkcjonowania Miejskiego Ośrodka Kultury pod auspicjami Mariusza Sieniewicza - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz -  Moje obserwacje były podobne, zatem nie miałem wątpliwości, że by to właśnie panu Mariuszowi Sieniewiczowi ponownie powierzyć zwierzchnictwo nad naszym ośrodkiem kultury.

- Chciałbym podziękować za przeświadczenie, przeczucie i gwarancję że Miejski Ośrodek Kultury może prowadzić działalność w sposób niezależny i nie ulegając różnym naciskom. I nie jest to wypowiedź polityczna. - mówi Mariusz Sieniewicz -  Cieszę się, że na Olsztyn zaczyna się patrzeć jak na kolebkę kultury niezależnej gdzie odbywa się autentyczny dialog z mieszkańcami. Fajnie, że olsztyńska kultura może się poszczycić niezależnością. Odbywa się to dzięki pracy całego zespołu, który w dużej części wyrastał w tym mieście, który zdecydowanie czuje to miasto i wie czego potrzeba mieszkańcom.

Mariusz Sieniewicz to jedna z najbardziej znanych osobistości w Olsztynie. Zanim został dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury zasłynął dzięki swojej twórczości.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe