Koronawirus w Olsztynie. Namioty chronią interesantów

  • 22.10.2020, 15:02
  • mgres
Koronawirus w Olsztynie. Namioty chronią interesantów
Ograniczenia związane z liczbą osób, jakie mogą być obsługiwane w różnych instytucjach sprawiają, że ustawiają się przed nimi kolejki. Przed niektórymi powstały tymczasowe "poczekalnie".

Choć wiele formalności można załatwić bez wychodzenia z domu, zdarzają się takie, które wymagają przyjścia np. do urzędu lub sądu. Wiele osób nie może też odwlekać przyjścia np. na badania do szpitala. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Olsztyna wsparł część instytucji w obsłudze klientów.

- Udostępniliśmy łącznie pięć specjalnych namiotów - informuje dyrektor wydziału, Mieczysław Wójcik. - W każdym z nich schronienie może znaleźć kilkanaście osób.

Jeden z namiotów stoi przed Urzędem Stanu Cywilnego przy pl. Jana Pawła II.

- Każdego dnia obsługujemy 35-40 interesantów - informuje kierowniczka USC, Małgorzata Plewka. - Najwięcej osób odwiedza nas w poniedziałki.

Pozostałe namioty udostępnione przez stanęły Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zostały ustawione przed Sądem Okręgowym, Szpitalem Wojewódzkim oraz dwa przed Szpitalem Miejskim. Takie schronienie jest ważne szczególnie ważne teraz, gdy robi się coraz chłodniej, nie brakuje też opadów.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe