Umowa na prąd podpisana

  • 23.10.2020, 15:31
  • mgres
Umowa na prąd podpisana
Ratusz rozstrzygnął przetarg na dostawę energii elektrycznej. Prezydent Olsztyna podpisał umowę na 2021 rok w imieniu całej grupy stworzonej przez Urząd Miasta.

Podobnie jak w poprzednim roku, dostawcą energii elektrycznej dla naszej grupy będzie Tauron Sprzedaż Sp. z o.o. To, co cieszy najbardziej - zaoferowane stawki są najniższe od dwóch lat.

- Przetarg dotyczył zarówno oświetlenia ulicznego, jak i zasilania obiektów - wyjaśnia Dariusz Mikulak z Biura Pełnomocnika Prezydenta Olsztyna do spraw Gospodarki i Infrastruktury Elektroenergetycznej.

W tym roku grupę tworzy 380 podmiotów. Łączne szacowane zużycie energii w 2021 roku wyniesie 129,42 GWh. Łączny koszt oświetlenia ulicznego dla wszystkich podmiotów to niemal pięć mln złotych. W przypadku zasilania obiektów - ponad 40 mln złotych.

- Gdy 10 lat temu pierwszy raz organizowaliśmy taki przetarg, w skład grupy wchodziło niemal stu odbiorców, a zamówiony wolumen był o sto GWh mniejszy, niż teraz - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Cieszy też, że w końcu ceny są niższe, niż w ostatnich latach. Szczególnie w obecnych czasach, gdy praktycznie na wszystkim musimy oszczędzać.

Wśród największych odbiorców są: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, olsztyńskie oraz elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Olsztynie.

mgres

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe