Iluminacje w Parku Jakubowo w Olsztynie

  • 23.10.2020, 15:33 (aktualizacja 23.10.2020, 15:35)
  • mgres
Iluminacje w Parku Jakubowo w Olsztynie
Wytworne damy w eleganckich sukniach, panowie w melonikach i z laseczkami - historia wróciła do Parku Jakubowo. Wszystko za sprawą jednego z projektów minionej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Świetlne postaci stanęły wzdłuż alejki otaczającej staw u zbiegu al. Wojska Polskiego i ul. Radiowej. Najlepiej prezentują się właśnie po zmroku, gdy można zauważyć je z daleka.

- Te iluminacje to nawiązanie do lat dwudziestych minionego stulecia - mówią pomysłodawcy projektu. - Podkreślony został historyczny charakter tej przestrzeni. Celem jest uatrakcyjnienie tkanki historycznej miasta, uaktywnienie i integracja mieszkańców Olsztyna i turystów.

Łącznie wokół stawu z fontanną stanęło 17 instalacji. Będą cieszyć oko odwiedzających Park Jakubowo do końca stycznia.

Początki parku w Jakubowie sięgają 1862 roku. Przez niemal 160 lat doczekał się niemal kultowego statusu wśród mieszkańców Olsztyna. Restauracje, taneczne estrady, bliskość Lasu Miejskiego przyciągają olsztynian, którzy chętnie spacerują tamtejszymi alejkami. W 1910 roku w Jakubowie odbyła się Wystawa Przemysłowa.

Dwa lata temu zakończyła się rewitalizacja zabytkowego parku.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe