Koronawirus znów w natarciu w Olsztynie

  • 06.11.2020, 13:03
  • mgres
Koronawirus znów w natarciu w Olsztynie
Przekroczony został poziom 1,8 tys. aktywnych zakażeń.

Piątek przyniósł znów bardzo dużą liczbę nowych zakażeń w samym Olsztynie - 114. W przypadku stolicy regionu, sytuacja staje się bardzo poważna. To największe ognisko koronawirusa w województwie. Przekroczony został poziom 1,8 tys. aktywnych zakażeń. Od poniedziałku w Olsztynie przybyło blisko 600 zakażonych mieszkańców.

W przypadku powiatu, najgorszy dzień wypadł 5 listopada. Wtedy wykryto 147 nowych zakażeń koronawirusem. Powodem tego było ognisko w jednym z Domu Pomocy Społecznej na terenie gminy Olsztynek.
Takiej liczby nowych zakażeń koronawirusem w powiecie Olsztyńskim, nie odnotowano nawet w Olsztynie, który bije rekordy. 6 listopad przyniósł kolejnych ponad 50 przypadków. Tym samym w miejscowościach położonych pod Olsztynie jest ponad 800 aktywnie zakażonych mieszkańców. Najwięcej z nich znajduje się w gminie Olsztynek, bo blisko 200 osób. Za nią jest Dobre Miasto z 97 przypadkami.
Piątek przyniósł znów bardzo dużą liczbę nowych zakażeń w samym Olsztynie - 114. W przypadku stolicy regionu, sytuacja staje się bardzo poważna. To największe ognisko koronawirusa w województwie. Przekroczony został poziom 1,8 tys. aktywnych zakażeń.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe