Pod Olsztynem powstanie nowa obwodnica

  • 16.11.2020, 13:52
  • mgres
Pod Olsztynem powstanie nowa obwodnica
Drogowcy wybrali wykonawcę w przetargu na budowę obwodnicy Smolajn w ciągu drogi krajowej nr 51.

Kontrakt o wartości blisko 26 mln zł zrealizuje w terminie 16 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych firma Budimex. Jeśli nie będzie odwołań, w grudniu będziemy mogli podpisać umowę.  Złożone oferty były badane i oceniane przy zastosowaniu następujących kryteriów:
* - przedłużenie okresu gwarancji na wybrane elementy - 30 proc.,
* - termin realizacji - 10 proc.,
* - cena - 60 proc.
- Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Budimex, która zaproponowała 25 777 615,07 zł za wykonanie zadania w terminie 16 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych oraz wydłużenie gwarancji o 5 lat - informuje Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie.
Inwestycja, o łącznej długości 1,76 km, polegać będzie na rozbudowie drogi w istniejącym i częściowo w nowym śladzie. W ramach zadania zostaną wybudowane dodatkowe jezdnie do obsługi terenów przyległych, ciąg pieszo-rowerowy, chodniki, dwie pary zatok autobusowych, przejścia dla pieszych z azylami oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Planowany okres realizacji inwestycji to lata 2021-2022.

 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe