Jeść zdrowo pracując na trzy zmiany?

  • 24.08.2021, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jeść zdrowo pracując na trzy zmiany?
Pracowanie i utrzymanie zdrowej diety oraz trzymanie się prawidłowych nawyków żywieniowych wcale nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Warto wiedzieć, że da się pogodzić każdą pracę zjedzeniem zdrowych i pełnowartościowych potraw. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach. Najwięcej trudności mają osoby, które pracują na trzy zmiany. W ich przypadku pilnowanie diety jest nieco skomplikowane. Chcesz wiedzieć jak się odżywiać pracując na trzy zmiany, a także kiedy najlepiej jeść? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Czy praca na trzy zmiany umożliwia jedzenie o regularnych porach?

Wiele osób zastanawia się, czy podczas pracowania na trzy zmiany można odżywiać się zdrowo i jeść o regularnych godzinach. Oczywiście da się to zrobić, jednak trzeba ściśle określić w jakich godzinach się je i dopasować to do godzin, w których występują przerwy w pracy. Tutaj jednak pojawia się problem, ponieważ mając pracę trzyzmianową trudno jest znaleźć czas wolny, by móc sobie każdego dnia przygotowywać zdrowe i pełnowartościowe posiłki. Nie mając czasu na gotowanie lepiej zdecydować się na wykupienie diety, która będzie doskonale dopasowana do potrzeb organizmu. Dieta pudełkowa jest polecana każdemu, kto chce się zdrowo odżywiać, ale nie ma czasu lub nie lubi gotować.

Czy jeść na przerwie na nocnej zmianie?

Kolejne pytanie jakie pojawia się wśród osób, które pracują na trzy zmiany, to czy warto jeść na przerwie nocnej? Zazwyczaj ma ona miejsce około godziny trzeciej. Jest to więc godzina, w której zazwyczaj nie jada się posiłków. Jednak przez osiem godzin spędzonych w pracy trudno jest obyć się bez jedzenia. Dla zachowania dobrego samopoczucia i energii podczas wykonywania obowiązków zawodowych lepiej zjeść posiłek na nocnej zmianie. Trzeba jednak zadbać o to, by był on lekki i nie dostarczał za dużo kalorii. Dzięki temu nie będzie obciążać układu pokarmowego, a co więcej nie przyczyni się do zwiększenia masy ciała.

Czy praca na trzy zmiany jest zdrowa?

Niestety, ale praca na trzy zmiany jest najgorszym z możliwych systemów, w którym niektóre osoby zmuszone są wykonywać obowiązki zawodowe. Podczas nocnej zmiany organizm nie ma szans na prawidłową regenerację, a praca układu hormonalnego zostaje silnie rozregulowana. Warto wiedzieć, że zdaniem specjalistów taki system pracy może skracać życie, a u kobiet zwiększa ryzyko rozwoju nowotworu piersi.

Wiedząc nieco więcej na temat tego, jak się odżywiać na nocnej zmianie można jasno określić jak dbać o zdrowe nawyki żywieniowe w pracy. Dodatkowo warto zastanowić się, czy warto pracować w takim systemie.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: