Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 11 sierpnia 2025 07:14

Konsul Generalny Chin z wizytą w ratuszu

Dzieli nas język, kultura… i ponad 7 tysięcy kilometrów. Łączy - przyjaźń i chęć współpracy. Olsztyn odwiedzili Konsul Generalny Chin - Fan Xiaodong, wraz z Attaché Konsularnym - Shen Zhenchun.
  • Źródło: olsztyn.eu
Konsul Generalny Chin z wizytą w ratuszu

Przedstawiciele Chińskiej Republiki Ludowej, reprezentujący Weifang, partnerskie miasto stolicy Warmii i Mazur, odwiedzili Prezydenta Olsztyna.

- Olsztyn okazuje się interesujący dla przedstawicieli Dalekiego Wschodu. – mówi Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz -  Pan konsul zapewnił, że bardzo sobie ceni współpracę Olsztyna z miastem Weifang i wyraził nadzieję na dalszy rozwój współpracy z Chinami, zarówno w odniesieniu do Olsztyna, jak i całego województwa Warmińsko-Mazurskiego. To bardzo ciekawe deklaracje, chociaż pandemia koronawirusa i wojna na Ukrainie spowodowały, że kontakty z naszymi dalekowschodnimi partnerami mimo woli współpracy uległy spowolnieniu.

Weifang to jedno z siedmiu miast siostrzanych Olsztyna. Poza chińskim partnerem, stolica Warmii i Mazur ma jeszcze sześć miast bliźniaczych - Rovaniemi w Finlandii, Châteauroux we Francji, Gelsenkirchen w Niemczech,  Richmond /Virginia USA/ – Łuck /Ukraina/   Offenburg /Niemcy/.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wizyty konsula w Urzędzie Miasta.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
POGODA
bezchmurnie

Temperatura: 12°C Miasto: Olsztyn

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama