Pod Olsztynem pijany kierowca staranował radiowóz

  • 08.12.2020, 12:35
  • mgres
Pod Olsztynem pijany kierowca staranował radiowóz
Tak skończyła się policyjna kontrola

W miejscowości Klewki policjanci z olsztyńskiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli drogowej podejrzanie zachowującego się kierowcę osobowego audi. Użyli do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu. Choć były one wyraźne kierowca audi nie zamierzał się zatrzymać. Szybko okazało się, że kierowca chce uniknąć kontroli. Został zatrzymany, jednak zanim do tego doszło, jego bezmyślna decyzja doprowadziła do kolizji z radiowozem.

Policjanci natychmiast obezwładnili i zakuli w kajdanki niebezpiecznego kierowcę, którym okazał się 54-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Stan psychofizyczny zatrzymanego do kontroli drogowej mężczyzny jednoznacznie wskazywał, że jest kompletnie pijany, co potwierdzone zostało badaniem jego stanu trzeźwości. Alkomat wskazał, że w organizmie 54-latka krąży blisko 2,5 promila alkoholu. Kolejnym etapem kontroli drogowej było sprawdzenie mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych. Na jaw wyszło, że 54-latek w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą, ponieważ miał cofnięte uprawnienia do kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Teraz za wszystkie swoje decyzje i nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe