Trwają odbiory tramwajów

  • 14.12.2020, 15:28 (aktualizacja 14.12.2020, 15:29)
  • mgres
Trwają odbiory tramwajów
Pierwsze dwie Panoramy są już w Olsztynie i przechodzą jazdy testowe. Olsztynianie mogą spotkać na torowisku tramwaj opisany jako "Przejazd techniczny".

Pierwszy z tureckich tramwajów dotarł do Olsztyna już w lutym. Jednak pandemia koronawirusa i zawirowania związane z wprowadzanymi obostrzeniami sprawiły, że na kolejny pojazd musieliśmy czekać aż do końcówki listopada.

Pierwszy z pojazdów wcześniej uzyskał homologację, potwierdzającą, że może być użytkowany na terenie Unii Europejskiej. Teraz nadszedł czas na odbiór techniczny pierwszych pojazdów. To etap sprawdzenia, czy Panoramy są zgodne z warunkami, jakie były określone w specyfikacji.

Podczas obioru robione są m.in. pomiary obciążenia osi,  zużycie energii, jest sprawdzana komunikacja radiowa i system informacji pasażerskiej. Co oczywiste - nie brakuje też jazd testowych i szkoleń dla motorniczych.

Teraz, każdego kolejnego miesiąca aż do 18 maja, do Olsztyna mają trafiać po dwa tramwaje. Łącznie z Bursy dostarczonych zostanie 12 pojazdów. Te z Turcji do Włoch transportowane są promem, a później podróżują na lawecie.

Każdy z nowych tramwajów ma 32,5 metra długości, 2,5 metra szerokości oraz pomieszczą min. 210 pasażerów, z czego 40 na miejscach siedzących. Drzwi za kabinami motorniczego będą jednoskrzydłowe, natomiast pozostałe cztery pary - dwuskrzydłowe, jak w obecnie użytkowanych przez nas pojazdach.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe