Policja w Olsztynie podsumowała święta

  • 28.12.2020, 11:37
  • mgres
Policja w Olsztynie podsumowała święta
Olsztyńscy policjanci przez ostatnie dni czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych poruszających się po drogach miasta i powiatu.

Olsztyńscy policjanci w trakcie Świąt Bożego Narodzenia czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. Większa niż zwykle liczba policjantów to efekt ogólnopolskich działań „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. Zadaniem policjantów było dokładne sprawdzenie, czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego stosują się i przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. to, czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości jak również poddawali kierujących badaniu na zawartość alkoholu w ich organizmach. Swoją uwagę, policjanci skupiali również na kontroli stanu technicznego pojazdów oraz na tym, w jaki sposób przewożone w autach są dzieci i czy wszyscy podróżni korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Zadowalającym jest fakt, że na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego w trakcie świąt nikt nie zginął. Policjanci pracowali na miejscu 2 wypadków drogowych i 12 niegroźnych kolizji. Mimo wcześniejszych apeli, nadal znaleźli się „śmiałkowie” którzy odważyli się wsiąść za kierownicę znajdując się w stanie nietrzeźwości. Mundurowi wyeliminowali z ruchu 7 takich kierowców.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe