Najpopularniejsze iminona w Olsztynie

  • 10.01.2021, 23:55
  • mgres
Najpopularniejsze iminona w Olsztynie
Zofia i Aleksander nadal najpopularniejszymi imionami, nadawanymi w Olsztynie. W ostatnich latach właśnie te imiona były niezwykle popularne.

Niemal identycznie, jak przed rokiem przedstawia się lista najchętniej nadawanych w stolicy Warmii i Mazur imion. Co ciekawe - pierwsze miejsca zarówno wśród dziewczynek, jak i chłopców Zofia i Aleksander zajmują drugi rok z rzędu. W 2020 roku w Olsztynie przybyło 101 Zofii. W czołówce najpopularniejszych były także Zuzanna, Hanna, Julia i Maja. Natomiast małych Aleksandrów nasze miasto ma o 142 więcej. Na kolejnych miejscach wśród najpopularniejszych imion męskich znalazły się Antoni, Jan, oraz Franciszek i Stanisław.

To oznacza, że rodzice z naszego miasta najchętniej czerpią z polskich, tradycyjnych imion. W 2020 roku w stolicy Warmii i Mazur urodziło się nieco ponad 4,4 tys. dzieci - 2167 dziewczynek i 2245 chłopców.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe